Složení

dort-pizza-slanina

 

JAKÉ JE SLOŽENÍ HMOTY PLAY-DOH?

Přesné složení hmoty Play-Doh je chráněno patentem, můžeme však říci, že se především jedná o směs vody, soli a mouky. Neobsahuje arašídy, arašídový olej, ani žádné mléčné produkty. Obsahuje pšenici. Hmota Play-Doh není potravina a není určena ke konzumaci. Hmota Play-Doh je netoxická, nedráždivá a nealergenní. Děti, které jsou alergické na pšeničný lepek, mohou mít na tento produkt alergickou reakci. Také, vzhledem k vysokému obsahu soli ve hmotě Play-Doh, může být produkt v případě požití škodlivý pro domácí zvířata.

HMOTA PLAY-DOH VYSYCHÁ. JAK MŮŽE BÝT HMOTA PLAY-DOH ZMĚKČENA, NEBO ZVLHČENA?

Chcete-li obnovit jemnost hmoty Play-Doh, zkuste do ní postupně přidávat po kapkách vodu a zapracovávat ji do hmoty tak, aby se zvlhčila. Můžete také zkusit zabalit hmotu Play-Doh ve vlhkého papírového ubrousku, vrátit ji do nádoby a nasadit víčko. Nechte působit přes noc.

JAK MŮŽU UCHOVÁVAT MŮJ VÝTVOR Z HMOTY PLAY-DOH?

Hmota Play-Doh je určena pro opětovné používání. Pokud se nechá ztvrdnout (k uchování výtvoru) s největší pravděpodobností popraská. Uchovejte výtvory vašeho dítěte tím, že je vyfotografujete. Můžete je umístit na facebookovou stránku Play-Doh, aby je mohli obdivovat i vaši přátelé a rodina!