Čištění

prase-myval-medved-zirafa

 

JAK MOHU ODSTRANIT HMOTU PLAY-DOH Z KOBERCŮ, ČALOUNĚNÍ NEBO TKANINY?

Při pokusu o odstranění hmoty Play-Doh NEPOUŽÍVEJTE horkou vodu, nebo jakékoli čisticí prostředky. Chcete-li odstranit hmotu Play-Doh z koberce nebo textilie, nechte ji zcela vyschnout a pak odstraňte tvrdým kartáčem. Může být nutné místo vysát vysavačem, nebo omýt jemným mýdlem a studenou vodou. Možná budete muset proces opakovat, abyste zcela odstranili hmotu Play-Doh.

DALŠÍ TIPY NA ÚKLID

1. Posbírejte kousky – Tip 1
Hraní je u konce. Zde jsou způsoby, jak udělat z uklízení zábavu. Odstraňte malé kousky vlhké hmoty Play-Doh z pracovní plochy – a dokonce i z koberce – jemným zatlačením většího kusu vlhké hmoty Play-Doh tak, aby se na ni kousky nalepily a daly se odstranit.

2. Posbírejte kousky – Tip 2
Suché kusy hmoty Play-Doh se obecně dají jednoduše sebrat z pevných povrchů. NEPOUŽÍVEJTE mýdlo a vodu, protože hmotu rozpustí a ta půjde hůře odstranit.

3. Čištění koberců:
Pokud se hmota Play-Doh dostane do koberce, nechte ji zaschnout. Když zaschne, uvolněte kousky tvrdým kartáčem, pak rukou posbírejte, nebo vysajte vysavačem. Nenamáčejte hmotu Play-Doh. Nepoužívejte horkou vodu, nebo jakékoli čisticí prostředky.

4. Zavíčkujte:
Uchovávejte hmotu Play-Doh zcela uzavřenou v nádobě s víčkem. Pokud ji necháte na vzduchu, hmota Play-Doh časem vyschne.

5. Zapojte vaše dítě:

Proměňte uklízení ve hru. Požádejte vaše dítě, aby našlo všechny modré kousky a dalo je do nádoby, pak všechny smíchané barevné kousky a dalo je do nádoby, a tak dále. Zazpívejte si písničku, zatímco uklízíte, aby vám čas rychleji ubíhal. Udělejte z uklízení závod, aby bylo hotovo ještě rychleji.